Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu odredilo je mesec dana pritvora četvorici aktivista SNS koji su napali novosadske studente u noći između ponedeljka i utorka.
Studenti beogradskog univerziteta krenuli su u veliku protestnu šetnju do Novog Sada gde će zajedno sa kolegama učestvovati u akciji blokiranja mostova "1.2. na 3 mosta".
Policija će u potpunosti obezbeđivati trasu šetnje studenata koja započinje ispred Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu ovog jutra i završava se sutra uveče ispred Železničke stanice u Novom Sadu.
Mihailo Mladenović jedan je od studenata koji je priveden i pritvoren nakon protesta u Novom Sadu 5. novembra, koji je organizovan zbog pogibije 15 ljudi u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici.
Više od 400 zaposlenih na Fakultetu tehničkih nauka saopštilo je da "izražava nezadovoljstvo zbog narastajućeg medijskog i fizičkog nasilja prema studentima koji protestuju".